נזקי רכוש

אנו עובדים כל חיינו על מנת לרכוש רכב, לקנות בית, לפתוח עסק וכך צוברים רכוש יקר ערך, אך החיים מזמנים פעמים רבות הפתעות לא נעימות שלעיתיים עלולות לגרום לנזקים כבדים לרכושנו, ועל כן – אנו מוכרחים לפנות לעו"ד נזקי רכוש. 

קיימים כל מיני סוגים של נזקי רכוש:

  • שריפה בבית העסק, בבית או אפילו ברכב,
  • הצפה, נזילה או רטיבות כתוצאה מנזקי צנרת,
  • פריצה לבית או לבית העסק, ונזקי פח לרכב כתוצאה מתאונה.

כך או כך פוטנציאל הנזק כשאנו עוסקים בנזקי רכוש הוא עצום, ולמרכיב הזמן במקרים אלה יש משמעות אדירה. זאת שכן החיים בבית מוצף או שרוף אינם באים בחשבון, והשבתת עסק כתוצאה מנזקים לרכוש עלולה להגדיל את הנזק הכלכלי עשרות מונים.

על מנת להגן על רכושנו אנו משלמים ממיטב כספנו מידי חודש ומבטחים את רכושנו בציפייה שבעת צרה לא נקרוס מבחינה כלכלית ונקבל את ההגנה הכספית הנדרשת מחברת הביטוח. 

ואולם, בפרט בתביעות של נזקי רכוש עושות חברות הביטוח כל שלאל ידם כדי להתחמק מתשלום על נזקי רכוש ופעמים רבות מוצאים עצמם המבוטחים הולכים וחוזרים בין הגופים השונים ומחפשים מי אחראי לנזקק שנגרם להם, מי יתקנו ומי יפצה אותם על נזקי הרכוש. 

טענות הדחייה של חברות הביטוח מגוונות: 

חברת הביטוח יכולה למשל לדחות תביעה לתשלום בגין נזקי מים בטענה שאלה נוצרו שלא כתוצאה מדליפת הצנרת, אלא מחדירת מי גשם מבעד לקירות או מכשל באיטום.

דוגמא נוספת לטענת דחייה היא במקרה בו התרחשה פריצה וחברת הביטוח תסרב לתת כיסוי בטענה שהפריצה התאפשרה כיוון שלא הופעלו אמצעי המיגון שנדרשו בתנאי הפוליסה.

דחייה אחרת תהייה בטענה שיש חשד שבעל הפוליסה היה מעורב בביצוע הצתה שגרמה לשריפת העסק והנזק לרכוש.

טענה נפוצה במיוחד אינה מכחישה את האחריות של חברת הביטוח לנזקי הרכוש אלא טוענת כי הנזק נמוך באופן משמעותי מהנזק האמיתי שנגרם בפועל.

ליקווים גם בתיקונים הנעשים ע"י בעלי המקצוע מטעמם של חברות הביטוח

אף כאשר מוכר הכיסוי הביטוחי ובעלי המקצוע מטעם חברת הביטוח מגיעים לתקן את נזקי הרכוש, אנו עדים לתיקונים לקויים, לתיקונים חלקיים בטענה שהחלק הנוסף באחריותו של מישהו אחר, תיקונים קוסמטיים או בלתי מקצועיים אשר במרבית הפעמים אלה רק גורמים לנזק להתעצם.

פעמים רבות מציאת מקור הליקוי והתוויית אופן תיקונו הם עניין שבמומחיות אך במקום לשלוח את המומחים המתאימים (שמאי, מהנדס, מאתר נזילות וכו') בעלי מומחיות בתחום הרלוונטי נשלחים על ידי חברות הביטוח קבלני משנה אשר מתקנים את הליקויים שמעל לפני השטח אך לא פותרים את הבעיה, וזו חוזרת לאחר תקופה קצרה.

כך לדוגמא, מבוטח שראה כי בביתו רטיבות פנה לחברת הביטוח וזו הפנתה אותו לחברת שירות ששלחה שרברב מטעמה.

השרברב שהגיע ראה שהצנרת בדירה רקובה אך במקום להחליפה בחר מטעמי חסכון להחליף חלק קטן בלבד מהצנרת, הוא החלק שדלף, והודיע על סיום עבודתו.

כמובן שלאחר התיקון המשיכה להצטבר בביתו של המבוטח רטיבות רבה שגרמה לנזקים נרחבים.

התנהלות זו שבאופן הרגיל עלולה להתיש ולייאש מבוטחים, היא בעייתית על אחת כמה וכמה שעה שכל אותה העת נאלץ המבוטח לחיות בבית עם רטיבות ועובש, לעבוד מתוך עסק שחלקו שרוף או לנסוע בתחבורה ציבורית שכן רכבו ניזוק. 

גם אם זה נראה לכם כמו מלחמה חסרת סיכוי מול חברת הביטוח – אל תתייאשו! גשו לעורך דין נזקי רכוש המתמחה בתביעות רכוש.

למשרדנו נסיון רב ועשיר בתביעות רכוש. אנחנו נבחן את הנסיבות, נסתייע במומחים הטובים ביותר כדי שנוכל להילחם בעבורכם מול חברת הביטוח ולהביא לכם את הפיצוי המירבי אשר ישיב את המצב לקדמותו. 

אל מי לפנות? עו"ד נזקי רכוש!

בכל מקרה בו אתם מתמודדים עם נזקי מים בדירה וחברת הביטוח מסרבת לשאת באחריות ולשלם לכם את הפיצויים, צרו קשר בהקדם האפשרי עם עו"ד יוסי גבע, בעל משרד עורכי דין מקצועי ומוביל בייצוג של מבוטחים נגד חברות הביטוח השונות בנושאים של נזקי איטום, מים וצנרת.

עו"ד יוסי גבע וצוות משרדו, יודעים כיצד לטפל בצורה אופטימלית במקרים אלה ואיך להתנהל בצורה הטובה והמהירה ביותר מול חברות הביטוח השונות ו/או בעל הנכס המזיק, תוך שיתוף פעולה מלא עם בעלי מקצוע מומחים.

אנו נעשה את מירב המאמצים כך שתצליחו למצות את מקסימום הזכויות מכוח הפוליסה.

חשיבותו של עורך דין נזקי רכוש

תחום נזקי רכוש הינו רחב וכולל התייחסות למקרים בהם נגרמו לאנשים נזקים לרכוש בשל אשמה או רשלנות של צד שלישי.

נזקי רכוש יכולים להתרחש לרכב, דירה, בית עסק ולכל רכוש מסוג אחר וזאת כתוצאה ממגוון אירועים בהם: 

שריפה

נזילת מים

הצפה

פריצה

אסון טבע

ליקויי בנייה ועוד.

על אף העובדה כי ברבים מהמקרים נזקי רכוש נגרמים באשמה של גורם צד שלישי, הרי שהאחריות לפיצוי חלה על חברת הביטוח וזאת בהתאם לפוליסה הקיימת לרכוש שניזוק.

חשיבות הגשת תביעה משפטית

במסגרת תפקידו, עורך הדין יבחן את פרטי ונסיבות המקרה ויאתר את הגורם האחראי לקרות הנזקים בדירה, בין אם מדובר באחד השכנים (צד שלישי), טיפול לקוי בצנרת השייכת לרכוש המשותף בבניין או נזקי צנרת ומים המכוסים במסגרת הפוליסה שלכם.

לכן, אם קיבלתם מכתב דחייה מחברת הביטוח, עליכם לקבל סיוע משפטי של עו"ד מקצועי ומיומן בתחום, על מנת להגיש תביעה ולממש את זכויותיכם במלואן.

נזקי הצפה וצנרת

האחריות הביטוחית לנזקי רכוש חלה גם במקרים של אסון טבע או בשל רשלנות צד ג'.
כך למשל, נזקי הצפה או נזילה לרכוש ותכולת הדירה, אמורים להיות מכוסים בביטוח הדירה וניתן להפעיל את הביטוח ולתבוע את חברת הביטוח.

לחילופין, ניתן להגיש תביעת נזיקין לפיצויים גם כנגד הגורם המזיק.
אחד מהגורמים המרכזיים להיווצרות נזקי רכוש הינו נזילות ודליפת מים מצנרת הבית או הבניין לקירות, תקרת או רצפת הדירה.

נזקי מים עלולים להיות קשים וחמורים ולהוביל להוצאות כבדות בשל הצורך בשיפוץ נרחב וזאת מבלי שהזכרנו רכוש שניזוק ולא ניתן לשקמו או לשחזרו.

ביטוח צנרת הינו סעיף חיוני הנכלל בביטוח הדירה ומעניק כיסוי לסיכוני מים שונים.

נזקי צנרת ביטוח כוללים כיסוי ופיצוי כספי במקרים של דליפת מים ממערכת האינסטלציה בדירה או בדירה אחרת.

הפעלת הביטוח במקרים אלה, מספקת כיסוי לכל ההוצאות הכרוכות בעבודה המבוצעת בידי שרברב ובכך מצמצמת באופן משמעותי את מידת הנזק הכספי.

נזקי איטום

אנשים רבים בקרב הציבור, שבבעלותם דירת מגורים, רוכשים ביטוח דירה מקיף, המעניק כיסוי כספי מפני נזקים עתידיים למבנה ולרכוש ונותן להם תחושת ביטחון ושקט נפשי, בידיעה שבעת הצורך יקבלו את סכומי הפיצוי המגיעים להם מהביטוח.

אולם מנגד, האינטרס הכלכלי של חברות הביטוח השונות הוא למזער הוצאות ולהגדיל רווחים, כך שלעתים תכופות מסרבת החברה המבטחת לשלם את הפיצויים, בטענה שהנזקים שנגרמו הם נזקי איטום לקוי ולכן היא אינה נושאת באחריות.

במצבים בהם מקור הנזקים בדירה הוא דליפת מים, רטיבות או נזילות, משתמשת חברת הביטוח בטענת החרגה מהפוליסה, לפיה הסיבה היא נזקי איטום לקוי בגג הדירה, בחדרי האמבטיה והשירותים או במקרה של דירת מגורים בבניין משותף, בנימוק של איטום לא תקין בדירה הנמצאת מעליה ולכן אין לה אפשרות לסייע בפתרון הבעיה.

מכאן, יש לפנות מיד לקבלת ייעוץ משפטי של עו"ד המתמחה בדיני ביטוח ונזיקין אשר בקיא בשלבי ההתנהלות הנכונים והיעילים מול חברת הביטוח.

רטיבות ונזקי רטיבות מדירות השכנים

לעיתים אנו נתקלים בנזקי רטיבות שמקורם בדירות השכנים, אך אלה על אף הנזק שנגרם לא מוכנים לתקן את מקור הנזילה המצוי בדירתם.

התוצאה היא כי הדירה הממוקמת מתחת למקור הנזילה ממשיכה לספוג מים ללא הפסקה.

במצבים שכאלה לא יספיק אך ורק רק פיצוי כספי ויש צורך בניהול הליך משפטי אשר יחייב את השכן לבצע את התיקונים הנדרשים בדירתו, שכן כל עוד השכן לא תיקן את מקור הנזילה בדירתו, הדירה שלכם תמשיך לסבול מנזילות, רטיבויות ואף מעובש אשר מסוכן לבריאות האדם.

אינכם מבוטחים בביטוח המכסה את נזקי הרכוש? גם אז יש מה לעשות

פעמים רבות הנזק שנגרם לנכס נמצא באחריות של צד ג'. כך למשל כאשר פוגע רכב צד ג' ברשלנות ברכבכם וגורם לנזק; כך כאשר השריפה פרצה או עברה מעסק שכן אל העסק שלכם; וכך כאשר נזקי הרכוש נגרמים כתוצאה מנזילה מדירת שכינכם הנמצאת מעל או בסמוך לדירתכם. 

למשרדנו הכלים והאמצעים לסייע לכם להשיב את המצב של רכושכם לקדמותו תוך שימוש בכלים משפטיים ובטובי המומחים בתחום הבטיחות, ההנדסה, האיטום והשמאות אשר יאלצו את חברות הביטוח וכן את הגורמים המזיקים לשאת במלוא האחריות שלהם לנזקיכם ובעיקר לפעול להפסקת הנזק במידיות.

לשיחת ייעוץ חינם

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם